Zakładki:
Kontakt do mnie :)
SAL 2013 u Meri
Sal Lizzie Kate u Hanulka
TUSAL 2013 u CyberJulki
Zabawy
sal
candy
candy
Zaglądam na blogspota do:
Zaglądam na bloxa do:
trwa inicjalizacja, prosze czekac...darmowe próbki
Kategorie: Wszystkie | Haft krzyżykowy
RSS
środa, 28 listopada 2012

Są takie wzory, które zachwycają od pierwszego spojrzenia i postanawiam jak najszybciej je wykonać. Niestety, przyznaję się, czasem im bardziej się czymś zachłysnę tym szybciej mi się odechciewa pracy. Tak było w przypadku tego obrazka. Haftowałam z wielkim zapałem, później zaczął mi się nudzić ciągle ten sam jeden wzór, tyle spraw zaczęło się gromadzić, tyle innych wzorów kusiło, że w końcu nadarzyła się okazja (brak nici) i rzuciłam obrazek w kąt. A prezentuje się - jak na razie - tak:

obrazek

obrazek2

Nie wiem, czy kiedykolwiek uda mi się dokończyć ten obrazek - tyle ciekawszych rzeczy jest do wyhaftowania :) Myślę, że głównym problemem jest wielkość obrazka - lubię szybko widzieć efekt pracy i już przechodzić do czegoś nowego, a ten obrazek jest dosyć spory i chyba stąd tak mnie nużył... Może po sezonie świątecznym, gdy już emocje kartkowe i ozdóbkowe opadną, coś mnie tknie i go dokończę? :)

 

Pozdrawiam ciepło i dziękuję za przemiłe komentarze :)

poniedziałek, 26 listopada 2012

Już od dawna przymierzałam się do zrobienia takiego dzwonka i w końcu się udało ;) Każda strona dzwonka ma wyhaftowany inny  obrazek, zszyłam je złotą nitką, a jako przywieszkę zrobiłam taką fikuśną kokardkę ze wstążki. Perełką zakryłam zszycie kokardy do dzwonka, a całość prezentuje się tak:

dzwonek

dzwonek1

dzwonek2

dzwonek3

Poza tym wyhaftowałam Mikołaja - wzór zaczerpnięty z Kramu z Robótkami. Został wypełniony watą a następnie zszyty - miałam z tym spore kłopoty, miejscami widać nitkę, ale ogólny efekt nie jest zły ;)

mikołaj

Bardzo dziękuję za wizyty i za miłe komentarze! :)

piątek, 23 listopada 2012

Prezentuję moje pierwsze samodzielnie zrobione kartki. Na tle kartek, które widziałam przeglądając inne blogi, wyglądają blado, ale jestem zadowolona:) Skromne, ale zrobione własnoręcznie i po raz pierwszy w życiu, więc nie jest źle :)

kartki

dzwonki

mikolaj

sniezki

Moje ostatnie zakupy to kształtki styropianowe - serduszka i kula, już mam nawet pewien pomysł, jak je ozdobić, tylko czasu jak zwykle brakuje, a święta coraz bliżej... :)

poniedziałek, 05 listopada 2012

Ze świątecznych spraw zrobiłam śnieżyczki i Mikołaja - planuję wstawić je na kartki, ale na razie prezentuje w stanie surowym :)

śnieżyczki

Wzór Mikołaja zaczerpnęłam z gazety Kram z Robótkami, natomiast śnieżyczki - z prywatnej kolekcji mojej mamy :)

Mikołaj

Jakość zdjęć pozostawia wiele do życzenia, ale już gotowe kartki postaram się sfotografować porządnym aparatem:)

sobota, 03 listopada 2012

Witam i zapraszam do mojego pokoju z haftami :)

 

Coś na dobry początek - zakładka do książki (obustronna). Moja pierwsza zakładka zrobiona krzyżykiem:) Planuję jeszcze zrobić zakładkę "rybną" dla mojej mamy, ale to chyba dopiero pod choinkę, bo jak wiadomo rozpoczyna się sezon świąteczny i w planach jest mnóstwo ozdób i kartek, tylko czasu za mało.. :) zakładka

 

zakładka 2